
A nyugati országok vezetői most kezdték el gyanítani, talán Kína mégsem a demokrácia fellegvára, ugye? Vicc. Eddig is voltak úgymond érdekes dolgai a hatalmas országnak, hiszen az internetet se most korlátozták először, az emberi jogok tiszteletben tartása is gondokat okoz néha-néha. Persze, időről időre van egy kis szóbeli odamondogatás amerikai vagy európai részről. De olyan nagyon beszólogatni azért nem lehet. Kína ugyanis fontos, egyre fontosabb szerepet játszik a világgazdaságban. Saját gazdasága gyors fejlődésben van, annyira dübörög, hogy idáig hallatszik, lehet, Kóka János is azt érzékelte anno, szállógigévé vált kijelentése idején. Annyira pedig senki sem bátor, hogy szembemenve a kínai belpolitikával saját országa befektetési, keresekedelmi esélyeit rontsa.
Egy esetleges bojkott sportszempontból is piszkos nagy öngól lehetne. Aki kimarad, lemarad, nem mutathatja meg magát a világ előtt. Saját sportolóikat büntetnék meg a távolmaradó országok, sok év felkészülés és persze pénz, pénz, pénz menne kárba. Arról nem is beszélve, hogy az olimpiai aranyak, ezüstök és bronzok mindenütt löknek az országimázs szekerén, még ezekben a szétdoppingolt időkben is (tudom, más téma!).
A bojkott így megmarad dumának, amivel egy darabig még lehet húzni a kínaiak agyát, aztán a tibetieknek be kell érniük azzal, amivel eddig. Szimpátianyilvánításokkal, jókívánságokkal, ezeken túl meg továbbra is szarni fog rájuk a világ nagy része, vívják ki a függetlenséget maguknak, ha annyira kell. Persze, ha egyszer találnak náluk némi olajat a földben, biztos akad majd néhány önzetlen segítő.
pofáztatok